Wrzesieñ 2012

2012-09-29Skarby w Cieszynie

Kategoria: Aktualności

W ramach corocznej imprezy: „Skarby z cieszyńskiej trówły  -  w piątek  28 września spotkałam się w Bibliotece Miejskiej w Cieszynie z uczniami klas czwartych cieszyńskich szkół podstawowych.

więcej »

2012-09-20Najzabawniejsze wiersze o Cieszynie

Kategoria: Aktualności

Po raz dwunasty Biblioteka Miejska w Cieszynie zorganizowała konkurs poetycki. W poniedziałkowe popołudnie, 17 września, jury konkursu oceniło przysłane wiersze o przygranicznym mieście.

więcej »

2012-09-08Spotkania z autorką ,,Cukierni''

Kategoria: Spotkania
Najpierw w Cieszynie, a potem w Katowicach, podczas Targów Książki, śląscy czytelnicy, a raczej czytelniczki, miały możliwość spotkać się osobiście z autorką znanych powieści z cyklu „Cukiernia pod Amorem”.
więcej »

2012-09-07Nieznany rękopis

Kategoria: Aktualności

W archiwach rodzinnych znajduje się wiele ciekawych dokumentów. Prezentuję dzisiaj udostępniony mi przez rodzinę Grzesiów z Zebrzydowic interesujący rękopis datowany na 21 października 1921 roku.

 Autorem jest sam ksiądz Józef Londzin, który własną ręką zapisał co następuje: „Potwierdzam niniejszym, że p. Franciszek Grześ urzędnik kolejowy w Bielsku jest dobrym Polakiem, który podczas akcji plebiscytowej oddał duże usługi sprawie polskiej na Śląsku Cieszyńskim ...

więcej »

2012-09-05Tym razem o Morcinku

Kategoria: Aktualności
Od pierwszej środy września zaczęłam zapoznawać się ze skoczowskim archiwum Gustawa Morcinka. Wcześniej na Zaolziu odbyły się dwa spotkania, które miały na celu dopracowanie szczegółów programu realizowanego przez Urząd Miejski w Skoczowie.
więcej »

2012-09-03Nowa strona

Kategoria: Prywatnie
Od września zapraszam do odwiedzania mojej strony internetowej. Zamierzam kontaktować się z przyjaciółmi, znajomymi i tymi, którzy zechcą poznać i mnie, i to, czym się zajmuję, wykorzystując możliwości, jakie daje Internet.
więcej »