Pa¼dziernik 2012

2012-10-31Odwiedziłam pisarzy

Kategoria: Aktualności

Tegoroczne zaduszkowe zamyślenie zaczęło się trochę nietypowo - od ośnieżonych cmentarzy. Odwiedziłam groby pisarzy, których okoliczności życia i śmierci poznaję dzięki zachowanym archiwom. 30 października byłam w Cieszynie u Gustawa Morcinka i w Górkach Wielkich u Zofii Kossak. Zapamiętam cmentarną ciszę i kolorowe jesienne liście przysypane śniegiem. 

więcej »

2012-10-27Na Targach Książki w Krakowie

Kategoria: Aktualności

Ostatnie już październikowe piątkowe popołudnie i sobotę spędziłam w Krakowie. Okazją do odwiedzenia tego miasta były Targi Książki.

więcej »

2012-10-18Morcinek w IPN-ie

Kategoria: Aktualności

17 października zapoznałam się w katowickim oddziale Instytutu Pamięci Narodowej z dokumentami dotyczącymi Gustawa Morcinka.

więcej »

2012-10-14W Paryżu spotkałam Różę

Kategoria: Prywatnie

Na 17 października zaplanowano oficjalną promocję nowej książki Małgorzaty Gutowskiej-Adamczyk pt.: Podróż do miasta świateł. Róża z Wolskich. Znam już treść tej powieści i z czystym sumieniem mogę ją polecić czytelnikom, również tym bardziej wymagającym.

więcej »

2012-10-08W gabinecie Morcinka

Kategoria: Aktualności

W skoczowskim muzeum poznawałam interesujące archiwum pisarskie Gustawa Morcinka. Dziękuję wszystkim pracownikom Muzeum, którzy udostępnili mi materiały.

więcej »